Alternatifim Cafe

Devrimcilik

Discussion started on Devrimcilik

TuRKuaZz

Uyarı: bu konuya en azından 120 gündür herhangi bir cevap verilmedi.
Cevap vermek istediğinizden emin değilseniz, size ilgili yeni bir konu açmanızı öneririz.

Ben Devrimciyim. Atatürk Devrimcisiyim, sadece Atatürk değil;
Mete Han'ın, Kür-Şad'ın, Attila'nın Alparslan'ın, Fatih Sultan'ın,
Askeri alanda devrim yapan, esarete karşı devrim yapan, Avrupa'nın ve Anadolu'nun kapılarını Türkler'e açanların, çağ değiştiren
Ve adını bilmediğim onlarca Türk'ün Devrimcisi, Türk Devrimcisiyim.
Che'nin, Lenin'in, Stalin'in, Mao'nun değil...

Konuyu okumadım, bölüm resmen komünizm propagandasına dönmüş. Yorumum konuyla alakasız gelebilir. Devrimcilikle ilgili düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Dipnot: Ne hazindirki kendisine Kemalist diyen bazı çapulcular Mersin'de Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını dtplilerle birlikte anıyorlar. Bu ne perhiz ne lahana turşusu? derim...
#26 - Mayıs 08 2009, 16:43:02
« Son Düzenleme: Mayıs 08 2009, 16:56:03 Gönderen: TuRKuaZz »

Ne hazindirki kendisine Kemalist diyen BAZI çapulcular....

diye devam etmeli bence o cümle .
#27 - Mayıs 08 2009, 16:53:28
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

TuRKuaZz

Uyarın için teşekkür ederim.
Herkesi bir tutmuyorum, belirtmeliydim. Hatırlattığın için tekrardan teşekkür ederim. ;)
#28 - Mayıs 08 2009, 16:56:52

Che nedir, Lenin nedir anlatsana bir.
#29 - Mayıs 08 2009, 16:59:35

Yazıların Hepsi Çok Güzel ve Anlamlı.
#30 - Mayıs 08 2009, 16:59:51
« Son Düzenleme: Mayıs 10 2009, 12:45:58 Gönderen: Tєєη Sℓαѕнєя »

TuRKuaZz

Kim, nedir diye mi tartışalım?

Onlar için sadece şunu demek istiyorum; onların arasında belki de en alnı ak Che...
#31 - Mayıs 08 2009, 17:07:13

Turkuaz, devrimcileri aklama yönündeki gayretini ve çabanı ayakta alkışlıyorum. Bu kişiler, kimsenin aklamasına ihtiyacı olmayan kişilerdir. Nasıl bir dönem burjuvazi ilerici ve devrimci olmuşsa, bu dönemde, ilerici ve devrimci olan işçilerdir. Askeri devrim falan da ne oluyormuş?
#32 - Mayıs 08 2009, 17:14:32

TuRKuaZz

Benim onları aklama gibi bir gayem yok, olmazda zaten. Çünkü bana ters.
Sadece içlerinden Che'ye itibar ettiğimi söylüyorum. Tabi fikirlerini benimsiyorum anlamına gelmez. Diğerlerinin yaptıklarıyla karşılaştırınca. Tabi birde Fidel Castro var.

Alıntı
Devrimcilik:

Atatürk'ün ortaya koyduğu en önemli ilkelerden birisi de devrimciliktir. Bu ilkenin anlamı Türkiye'nin devrimler yaparak geleneksel kuruluşlarını modern kuruluşlarla değiştirmiş olmasıdır.
Geleneksel kavramların bir kenara itilip modern kavramların benimsenmesi demektir. Devrimcilik ilkesi, yapılmış olan devrimlerin tanınıp kabul edilmelerinin çok ötesine geçmiştir.

Alıntı
İnkılapçılık

Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılapların gayesi Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağdaş ve bütün anlam ve görüşleriyle medeni bir toplum haline ulaştırmaktır. (1925)

Biz büyük bir inkılap yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük. (1925)

İki farklı kaynaktan İnkılapçılık ve Devrimcilik tanımı, ikisininde vardığı kapı aynı.

Tabi benim bahsettiğimi anlamaman normal. Çünkü devrim deyince aklınıza; marksizm, komünizm geliyor.
Ben Atatürk'ün bahsettiği devrimden bahsediyorum.
#33 - Mayıs 08 2009, 17:24:09

Devrim: Belli bir alanda hızlı, köklü ve nitelikli değişiklik. 2. İhtilal: Fransız devrimi. 3. esk. İnkılap. (Türk Dil Kurumu)

"Benim bahsettiğimi anlayamaman normal" gibi aforizmalarını burada harcama sevgili Turkuaz. Devrimlerin niteliği elbette değişir. Bugün kapitalist sistemin içinde ilerici olan devrim sosyalist devrimdir. Komünizm, dünya devrimleriyle ulaşılacak bir sistemdir. Gayet doğaldır.
#34 - Mayıs 08 2009, 17:29:16
« Son Düzenleme: Mayıs 08 2009, 17:30:54 Gönderen: vyacheslav »

TuRKuaZz

Öyle bir soru sorarsan böyle bir cevap alırsın benden, zaten verilecek başka bir cevapta yok.
Benim burda hoşnut olmadığım nokta Atatürk'le, Atatürk Devrimciliğiyle/İnkılapçılığıyla komünizmin bir tutulması...
#35 - Mayıs 08 2009, 17:36:39

Atatürk'ün devrimleriyle, marksist öğreti birbirleriyle uyuşmazlar. TürkSolu ve İP çevresinde dolaşan, "Kürt sorunu yok Kürt istilası var" diyen "komünist"lerden ben de nefret ediyorum. Komünistin ulusalcısı olmaz. Komünist, enternasyonalist olmalıdır.
#36 - Mayıs 08 2009, 17:41:53

ulrike

En sıkı komünist ulusalcı olandır fakat sevgili vyacheslav. Ne demiş ülkenin demirbaşı Tkpliler: "Cumhuriyet sosyalizmle yaşayacak." Ya ya.. İlhan Selçuk da öldü, tüm ulusalcı arkadaşlara başsağlığı diliyorum. 85 yaşında körpecik bir delikanlıydı halbuki, nasıl öldü aklım almıyor. Ruhu şad olsun.
#37 - Haziran 23 2010, 02:35:25

En sıkı komünist ulusalcı olandır fakat sevgili vyacheslav. Ne demiş ülkenin demirbaşı Tkpliler: "Cumhuriyet sosyalizmle yaşayacak." Ya ya.. İlhan Selçuk da öldü, tüm ulusalcı arkadaşlara başsağlığı diliyorum. 85 yaşında körpecik bir delikanlıydı halbuki, nasıl öldü aklım almıyor. Ruhu şad olsun.

Tşkr.
#38 - Haziran 23 2010, 14:53:51

ulrike

Başsağlığı dilediğim için mi? Halbuki ben seni Alperen sanardım vyacheslav.. Heyhat.. : (((((
#39 - Haziran 23 2010, 14:55:11

Başsağlığı dilediğim için mi? Halbuki ben seni Alperen sanardım vyacheslav.. Heyhat.. : (((((

Yaaa salak şey bana cevap verip beni taciz etmeyi keser misin?
#40 - Haziran 23 2010, 14:57:41

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.