Alternatifim Cafe

SilkRoad'a Yeni Başlayanlara

Discussion started on Popüler Multiplayer (Network) Oyunlar

Yeni Başlayanlara tavsiyeler:

30 küsür level deneyimimle sizleri hatasız karakter olusturmaya yönlendirmeye ve hatalı karakter olusturup yanacak günlerinizi kurtarmaya çalısarak bazı yararlı bilgilerle donatıyorum sevgili arkadaslarım;

1. agır zırh giyinin.

2. herkesin elindekine inanıp glave yada spear seçmeyin. archer herzaman daha avantajlı kalıyor.

3. leveli quest yaparak hızlıca atlayın. sıkıldım abi surda gezeyim burda gezeyim diyerek boşa vakit geçirmeyin. oyun verecegi questlerle heryeri gezdirecek ögretecek size zaten. mutlaka bitirin questleri hiçbir questi atlamayın. yoksa yenilerini alamazssınız ve başka npc den aldıgınız questler agır gelir. bol ölümlü ve masraflı olur.

4.kimseye acımayın. başlarda açlık yapın bol bol. bu mlsf gerekli. para almıyorlarsa koşun toplayın altlarından. ve öldürdügünüz yaratıkların parasını mutlaka ama mutlaka toplayın.

5.paraya kıyıp hep maximum giyebileceginiz item leri alın. bunu genelde vendorlardan ziyade oyuncularda pazarlarda arayın.çok çok fiyat farkı olur. ve itemi görür görmez almayın birkaç ayrı yerde görüp kazıklanmadıgınızdan emin olun.

6. unlimited return scroll diye birşey görürseniz limitsiz sanıp sakın almayın. tek kullanımlıktır. çok üzülürsünüz.

7.kadın karakter seçin. itemleri hep daha ucuz satılır piyasada.

8.eger su anki leveliniz düşükse ve yeni gelecek diger server olayı varsa bekleyin. yetişemezssiniz ilk serverlardakilere. niçin bekleyin diyorum. çünkü karakterinizin meslegini seçtiginizde . diyelim trader oldunuz. mal götürüyorsunuz level 22 siniz. level 40 adam gelir thief seçmiştir herşeyiniz gider. yada thiefsinizdir. dalga geçe gece öldürürler. bu yüzden yeni açılan servera zamanında girin ve hızlı çalışın.

9. questlerde öldüreceginiz yaratıklar için kendinize bir yer belirleyin. orada sabit kalın. spot kapatmak gibi. yani sunu diyeyim; yaratıklar baya süratli spawn oluyorlar. beklerseniz koşmaktan daha çok zaman kazanırsınız.oturun bu arada hp mp dolsun.

10.oyunda başlarda saglık ve mana için otları kullanın. ileride şişelere geçin. uzunca süre ot kullanmanız kesenize destek olur. çünkü belli levele kadar hep ucu ucuna yetiyor para. dövüşlerde yada quest yaparken otu iksiri içmekten sakın çekinmeyin. hatta heali mousun orta tusuna macro alın. tasarruf yapacagım diye içmez ölürseniz birton xp ye ve geri dönmek için alacagınız ata v.s ye yazık olur.

11.degerli gördügünüz itemleri ana şehirlerdeki inn lere bırakınız. çantanızda gezdirdiginiz itemlerin ölünce düşme şansı var azda olsa.

12.quest yaparken "abi 200 yaratık bitmezki" demeyin. sıkılmadan şarkı dinleyerek, kız arkadasınızla konusarak zaman geçirerek kesin. eger çok zorlanıyorsanız kesmekte derhal zırh ve silahınızı kontrol edin.levelinizin altındaysa zorlanırsınız. bundan dedim her levelde üzerinizi yenilemeye çalısın diye. 5 üzeri için tabi bu. 5 lerde falansanız ugrasmayın hiç giysiyle silah sadece.

13.bir yaratık spotunda yani diyelim 4 white tiger var. quest geregi örnegin xxxx tane kesmelisiniz. ne kadar fazla keserseniz gelen itemler o kadar güzelleşir.

14.leveliniz 20 ise level 10 yaratık öldürüyorsanız örnegin yani sizden alttaysa leveli fazlaca o yaratıktan maximum düşebilen en iyi itemleri alırsınız.

15.iyiliksever olmayın. yani aşırı şekilde. mesleginizi seçince yanınızda hep bir thief giysisi pack hayvanı ve bandit return scroll bulundurun birinin ticaret kervanı ve kendisi ölücek gibiyse yada öldüyse takip edin. yere saçılan itemleri toplayıp mutlaka kaçırın kazanmaya bakın. nasıl yapılır bu hemen çekeriz thief robu bineriz eşege toplar basarız return scrolla ve uzarız mekandan yalnız dikkat edin protectorler traderlar atlamasın üzerinize. yani çevreye iyi bakın.

16.protector seçtiyseniz kervan yollarında 3 lü beşli giyinmemiş normal oyuncu tarzındaki tipleri iyi kestirin gözünüze sizinde giysiniz giyinik olmasın. eger adamların üzerindeki yaprak işareti gittiyse 20 yada üstüdür. amaçsı amaçsız bekliyorlarsa yüksek ihtimal thieftirler. sizde arkadaslarınızı alıp etrafta oyalanıyormus gibi yapın. uygun kervan gelince patlar olay.

17.tradersanız mutlaka kendinize aşırı güvenmiyorsanız diger kervana çıkan kişilerle beraber gidin. yalnız giderseniz patlarsınız. tabi saglam degilseniz. protector varsa alın partye yada olan bir partye girin. yanınızda her yaptıgınız trade de 5 kadar yedek trade hayvanı taşıyın. mutlaka onları iyilestiren trade kutularından alın. ve asla giderken fazla duraklamayın. koşabildiginizce npc thiefler izin verdikçe hızlı gidin. ne kadar duraksarsanız işiniz o kadar zorlasır. trade için malzeme alırken yıldızlarına dikkat edin. ne kadar çok malzeme yuklerseniz o kadar artar yıldız. ve gelecek thief npc sayısı ve güçlügüde artar. eger saldırı almak istemiyorsanız normal thief playerlardan tek yıldızlıları seçin başlarda. yani daha az item alın.

18.level atladıgınızda quest kagıdı açılır yanda. alabileceginiz questler yazar. iyice anlayana yada not alana kadar kapatmayın tekrar açamazssınız level atlamadan. tek tek kafa aramakta zor gelir. kafasında npc nin ünlem işareti varmı diye.

19.bi haritayı keşfedilim hadi diyerek atı alıp gezinmeyin karşı sahillere iki koyarlar yaratıklar ölürsünüz boşa yarım saatiniz gider.oturun sabırla levelinizi kasın.questinizi yapın.

20. benim önerim thief seçin meslegi.. archer olup agır zırhlar giyin. skillerinizi saga sola dagıtmayın. archersanız ice a verin. aşırı işinizi görür. yanında ok skillerini geliştirmeyi unutmayın.

Sıkça sorulan sorular:
1-Oyunu nasıl bulabilirim? Kaç MB?
Oyunu www.silkroadonline.net sitesinden direk download yapabilirsiniz. 500-600 Mb civarıdır.
2-Kaç server var?
Şu anda 3 server olarak hizmet vermektedir.
3-Hangi karekter daha güçlü? hangi tip silah uzmanlığını seçmeliyim?
Oyundaki bütün başlangıç karekterleri aynı kuvvettedir. Ancak Spear veya Glaive kullanan kişilerin AOE attackları olduğundan (level 16-18 civarı gelen bir skill) daha hızlı grind yapabileceklerini söyleyebilirim.
4-Elixir lootladım, nasıl kullanabilirim?
4 tip elixir var shield, accessory, protector, weapon. Kullanmak istediğiniz eşyayı alcemy menüsüne yerleştirdikten sonra eşyaya uygun elixir i de yerine yerleştirip direk upgrade yapabilirsiniz. Ancak upgrade şansınızı çoğaltmak amacı ile general shoptan lucky powder alıp bunu da kullanmanızda fayda vardır. Eşyalar 1.nci derece (1 degree) 2.nci derece 3.ncü derece gibi sınıflara ayrılmıştır. kullanacağınız lucky powder i da bu dereceye uygun olarak almalısınız.
5-Stall açtım ancak satış yapamıyorum?
Satmak istediğiniz eşyaları uygun şehirlerde satmalısınız. mesela 1-22 level arasını janganda, 22-34 arasını Downhang ta. Ayrıca satış yapabilmeniz için 1-2 saat adamınızın beklemesi gerekebilir.
6-Genel fiyatlar nedir?
Stall açtığınızda her eşyanın npc karakterlere satıldığında edeceği fiyat en altta gözükür. Genel olarak 1.5-2 katına stall a koyduğunuzda eşyalarınız satılacaktır.
7-Janganda South gate önünde pvp yapanlar var bende yapmak istiyorum.
Level 10 olduğunuzda general shoptan dilediğiniz renk cape alarak (maske) pvp yapabilirsiniz. herhangibi bir exp kaybı söz konusu değildir. (veya para)
8-At aldım inince kayboldu?
Stableden alınan atlar tek kullanımdır. Oyunda sürekli bir pet sahibi olamazsınız.
9-Adamın güvercini var, birde siyah şahin gördüm birisinde?
Bu okçuluk skilidir. Beyaz güvercin level 10, şahin level 30 olduğunu gösterir.
10-Level 20 oldum, hangi mesleği şeçmeliyim.
Oyunda 3 meslek var trader, hunter, thief. Bu üç mesleğinde size vereceği extra bir yetenek yok. (Trader ve thief transport kullanabilir dışında)
11-Trader oldum, şimdi ne yapayım?
Trader guild npc den white flag alıp trader olduktan sonra stableden level 20 at veya deve alarak merchanta gitmelisiniz. Eşyaları alırken en altta yıldız 1 tanedir. onu aşmamaya özen gösterin. 2 ve üstü yıldızlarda sizi daha çok zorlayacak NPC thiefler çıkar ve aynı zamanda player thieflerde saldırabilir. 5 yıldız bir kervanı koruyan 5-6 hunter yoksa o kervan soyulmaya mahkumdur. nitekim noob traderleri bekleyen player thiefler daha kapıda eşyaları çalarlar. Genelde en iyi yol alabileceğiniz adetten 1 eksik olarak en ucuz eşyadan 10 ar adet almaktır. Mesela deve için 11 x 10 adet white silk gibi. sefer başı 50-55k kazabilirsiniz. Eşyaları aldıktan sonra en güzeli geçen bir diğer kervanla birlikte diğer şehre gitmek üzere parti kurmaktır.
12-Thief oldum şimdi ne yapmalıyım?
Thief olabilmeniz için Janganda West gate civarında ara sokakta bir NPC(güzel bir bayanla) ile konuşmanız ve 2k verif hırsız kasabasına tp yapacaksınız. Orada hırsız guildi için hırsız giysisi ve Bandit Den Letter almanız lazım. Daha sonra taşıyıcı olarak deve veya at alarak şehir dışına çıkın. Diyelim yolda bir trader ölmüş ve eşyaları yere düşmüş. Hemen thief giysinizi giyerek transportunuzu summon edin ve eşyaları yüklemeye başlayın. (Dikkat star 2 eşyaları taşıyan hırsızlarada npc veya player thiefler veya hunterlar saldırabilir.) Eşyaları yükledikten sonra Bandit Den Letter i kullanarak hırsızlar kasabasına Tp yapabilirsiniz. Returning Letter kullanmaktan farkı bu scrool biraz daha uzun sürmekte ve hareket kabiliyetinizin devam etmesidir. Yani kullanırken bir yandanda ıssız ve tehlikesiz bir alana doğruda kaçabilirsiniz.
13-Hunter oldum şimdi ne yapmalıyım?
Hunter Guildinden hunter flag ı alarak hunter olursunuz. Sıra simdi koruyacak bir kervan bulmaktadır. Hunterlar koruduğu kervan sahibinden bir ücret alırlar ve extra bir para kaynakları yoktur. Bazı hunterler çok yüksek levelde ve 3-4 thiefe bedel olduklarından kiralamak ve 4-5 yıldızlı kervan yapmak traderlerin işine gelir.
14-Peki nerelerde Grind yapmalıyım?
Grind için aşağıda bulunan ve sizin levelinize göre olan mobları avlayabilir veya questleri yapabilirsiniz. Spoilerde haritada bulunmakta, aşağıdaki mobları haritadan nerde olduklarınıda görebilirsiniz. Dikkat 200 bandit bowman questinde archer değil bowman avlayacaksınız.
MOB list
lvl 1-3 manyangs
lvl 2-5 Big/small eyed ghosts
lvl 3-6 Old Gyo/Gyos
lvl 6-8 water ghost slave/water ghost
lvl 8-9 stone ghost/broken stone ghost/tombstone ghost/rotten tree yeoha
lvl 9-12 yeohas
lvl 11-15 archer/subordinate bandits/young tigers
lvl 13-15 tigers
Quest list 1-20
3 Vanished Child
Chan'an Rich Village: Old man Wong 150xp, 190gold
3 Gyos sweep
Chan'an east gate: Solider Lyjang 760xp, 400gold
5 Concern of Yangikji
Chan'an medicine shop: Yangikji 11 HP Herbs, 1500xp
7 Stone Ghost sweep
Chan'an east gate: Soldier 1800xp, 750gold
7 Stone ghosts
Chan'an temple: the priest guy 2100gold, 4800xp, Horse
8 Tree Spirits
Chan'an Exorcist A level 10 weapon
10 Bandit Archers
Chan'an Military camp: Juho 3800xp, 22 MP herbs
13 Bandits sweep
Chan'an Military camp: Leebakyong Vigor herbs X20, 5800xp
13 Tigers Grinding Tooth
Chan'an Specialties merchant: Jodaesan
13 Tiger hunting competition
Chan'an Military camp: Sonhyeon
15 Cheolhyeon's anger
Chan'an Blacksmith: Cheolhyeon
16 White tiger sweep
Chan'an Stable guy 5000xp, 1700gold
19 Eggs of XXX insect
Tunhuang medicine guy 5900xp, 1500gold
20 Cursed hearts
Herbalist in any city Skill restat (Eestat 80% SP points)
Spoiler: Harita 1-20 level için
#1 - Ağustos 07 2006, 22:39:16
İmzanız kural dışı.

ya bu oyunu biraz açıklasana pek bi şey anlayamadım indirdim de.....
#2 - Ağustos 15 2006, 19:38:18
[/center]тяα∂ιтισηαℓ ѕραηιѕн gυιтαя[/center]

aga bu oyun knightın adeta bir değişiyi bencede knighttan daha güzel gibime geliyo
#3 - Ağustos 28 2006, 19:19:23
******¯`·._)ßÂߥ ƒÂ©Ë(¯`·._)*****

knightten daha güzel tam bi ipek yolu oyunu.

acaba baharat yolunu da çıkarcaklarmı:D

Ben 22 lvl oldum Olympustayım..

#4 - Eylül 12 2006, 22:29:06
[/center]тяα∂ιтισηαℓ ѕραηιѕн gυιтαя[/center]

lvl 16 gereece
#5 - Eylül 16 2006, 22:55:24
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

lvl 42 athens
#6 - Ekim 23 2006, 19:10:34
******¯`·._)ßÂߥ ƒÂ©Ë(¯`·._)*****

lvl 23 venicee
#7 - Ekim 28 2006, 13:50:28
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Topal abi buda kural dışıysa ... Anladın sen onu :D

arkadaslar sıze ii char yapma taktıgı lvl 16 ya 2 yad 3 skıll yaparak kasın lvl 16 da bandıt kalesıne gıdın orada bot kurun charın elınede gecıcı olarak bulabılırsenız sun bow werın kendı kendıne skill point kassın baya bı farm yapın orada hem lvl de atlarsınız sonra ılerde skıll sıkıntınız olmaz....
#8 - Mart 27 2008, 00:26:53
___My Soul to Hell for Company___

31 lwl hera bi zmnlar oynuodum bide 28 lwl nuker vardı(daha nukeleri açılmasada
#9 - Ocak 08 2009, 20:05:58
Uçurumun kenarında olsan bile

Hayata gıcıklık olsun die gülümse

Ben aldım ama çalışmadı :Ç
#10 - Şubat 07 2009, 22:47:22
Şimdi olmaz muck muck..
Sonra olur çoluk çocuk..

:Ç

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.